سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

همزمان با روز صنعت بیمه و توافق صحا با بیمه ایران محقق شد: کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صحا

همزمان با روز صنعت بیمه و توافق صحا با بیمه ایران محقق شد:  کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صحا
با توافق بیمه ایران و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با هدف کاهش هزینه‌های ارائه خدمات، نرخ حق بیمه برای متقاضیان تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صحا کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی صحا، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) در راستای حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان خصوصی فعال در صنعت الکترونیک کشور و با هدف تسهیل سازوکار اعطای تسهیلات و پشتیبانی حداکثری از متقاضیان، ضمن توافق با شرکت بیمه ایران موفق به کاهش نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه‌های صادره به متقاضیان شد.
بر اساس ضوابط و مقررات صحا، متقاضیان درخواست تسهیلات و ضمانت نامه های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) می‌بایست جهت اخذ این خدمات نسبت پوشش بیمه آنها اقدام کنند که طی سنوات گذشته، صحا ضمن توافق با بیمه ایران با ایجاد مکانیزم جدید در طرح‌های خاص و نوین بیمه‌ای، با هدف پشتیبانی از صنایع نوین و پیشرفته کشور اقدام به کاهش نرخ حق بیمه این دو خدمت نسبت سایر خدمات کرده بود.
بر اساس این توافق جدید و با هدف کاهش هزینه‌های ارائه خدمات صحا، نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه با تضمین وثیقه ملکی به ترتیب از1 به 0.8 درصد و از0.9 به 0.7، نرخ حق بیمه تسهیلات و ضمانت نامه با سایر تضامین به ترتیب از 1.8 به 1.5 درصد و از 1.6 به 1.3 درصد کاهش یافته است. 
 
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید