دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

اخبار

به همت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک؛ اجلاس هم‌اندیشی صنعت میکروالکترونیک کشور برگزار می‌شود

به همت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک؛  اجلاس هم‌اندیشی صنعت میکروالکترونیک کشور برگزار می‌شود
به همت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک؛ اجلاس هم‌اندیشی صنعت میکروالکترونیک کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صحا، دکتر علی وحدت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) با اعلام این خبر گفت: صنعت میکروالکترونیک سنگ بنای اقتصاد مولد، پویا، دانش بنیان و مقاومتی است. پیشرفت صنعت الکترونیک در جهان، زندگی بشر را دستخوش تحولات گسترده‌ای کرده است. به طوریکه هم اکنون صنایع الکترونیک و میکروالکترونیک از شاخص‌های توسعه صنعتی کشورها محسوب می‌شوند.

وی افزود: سیستم‌های مخابراتی، ماهواره‌ها، اتوماسیون صنعتی، ربات‌ها، حافظه‌های با ظرفیت فوق‌العاده بالا، تحولات پزشکی به ویژه مهندسی پزشکی، بیوانفورماتیک که با حجم وسیعی از اطلاعات و داده‌های زیستی سروکار دارد، انجام بسیاری از آزمایش‌های علمی و هزاران نمونه دیگر، همگی تحت‌تاثیر پیشرفت میکروالکترونیک قرار گرفته‌اند. این تحولات، بازارهای وسیعی را برای کشورهای صنعتی ایجاد کرده است.

مدیرعامل صحا با تاکید بر اینکه در حال حاضر صنعت میکروالکترونیک تبدیل به یک صنعت راهبردی شده است و دیگر نمی‌توان صنایع را بدون آن تصور کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای توسعه این صنعت در کشور بسیار ناچیز است. اگر همچنان این روند غفلت و تاخیر در سرمایه‌گذاری و بی‌توجهی به صنعت میکروالکترونیک ادامه یابد، دیری نخواهد پایید که در این زمینه، به‌طور کامل به دیگران وابسته شویم. از این رو صنعت میکروالکترونیک ایران نیازمند حمایت‌های جدی و کلان از سوی دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط است.

به گفته دکتر وحدت این درحالی است که می‌توان با اعتمادسازی، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را برای ورود به این صنعت تشویق کرد.

مدیرعامل صحا در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس هم‌اندیشی صنعت میکروالکترونیک کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری نشست صنعت میکروالکترونیک راهکارهای عملی برای پاگیری صنعت مذکور را در شرایط موجود بررسی و با نقد و تلفیق ایده‌های پیشنهادی، راهکار مدون عملی ارائه کند.

وی با بیان اینکه اجلاس هم‌اندیشی صنعت میکروالکترونیک کشور در تیرماه در استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود، گفت: در این اجلاس 3 نشست تخصصی با موضوعات "راهکارهای توسعه صنعت میکروالکترونیک با توجه به وضعیت همکاری‌های بین‌المللی"، "کسب و کار در صنعت میکروالکترونیک" و  "روش‌های تامین مالی در صنعت میکروالکترونیک" برگزار می‌شود.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۲۸۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید