دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اخبار

با حمایت صحا صورت گرفت: بسترسازی صادرات و برندسازی بین‌المللی منابع تغذیهDC قابل برنامه‌ریزی صنایع پیشرفته

با حمایت صحا  صورت گرفت:  بسترسازی صادرات و برندسازی بین‌المللی منابع تغذیهDC  قابل برنامه‌ریزی صنایع پیشرفته
یکی از شرکت­های فعال در زمینه طراحی و تولید مبدل‌های قدرت (Power Convertor) با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) اقدام به توسعه تولید و برندسازی بین­المللی جهت صادرات منابع تغذیهDC قابل برنامه­ریزی به بازارهای خارجی کرده است.

به گزارش روابط عمومی صحا، هدف از انجام این طرح برندسازی و ایجاد بستر مناسب برای صادرات منابع تغذیه DC قابل برنامه‌ریزی به بازار بین‌المللی عمدتا اروپا و آمریکا است.

دکتر بهزاد سیاه­کلاه، مدیرعامل این شرکت در خصوص بسترسازی و صادرات این محصول گفت: با توجه به  کارنامه و سابقه خوبی که شرکت توان‌ پژوهان فناور پاسارگاد در بازار داخلی داشته و همچنین مزیت‌های رقابتی این محصول در قیاس با محصولات خارجی، ما را بر آن داشته که به عنوان یک استراتژی جدید بازار خود را از سطح داخلی به سطح بین‌المللی ارتقاء دهیم که این امر مستلزم احراز شرایط و استانداردهای معتبر جهت ارائه محصول و خدمات در کلاس جهانی با هدف حضور در بازارهای بین‌المللی است.

وی ادامه : جهت تحقق این استراتژی، برنامه‌‌ریزی‌هایی برای اخذ تاییدیه‌های فنی و کیفی ، استقرار خط تولید در کشور مقصد و نیز بازاریابی بین‌المللی شده است که در گام نخست ملزومات احراز شرایط جهت حضور در بازار بین‌المللی شامل اخذ تاییدیه‌های لازم و تولید در این طرح تدوین شد. بنابراین در گام نخست یک شرکت در کشور آلمان که عمده سهام آن به نام شرکت توان‌پژوهان است، ثبت و تاییدیه های فنی لازم برای محصولات تولیدی از موسسه TÜV آلمان از طریق انجام آزمایشات فنی Safety و  EMC(Electromagnetic Compatibility) و متعاقبا CE برای حضور و امکان رقابت در بازار جهانی اخذ شد. همچنین با پشتیبانی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک خط تولید SKD در آلمان برای تولید 50 دستگاه در آن کشور با هدف نفوذ به بازار و جلب اعتماد بازار خارجی راه اندازی شد.

 مدیر عامل این شرکت افزود:  منابع تغذیۀ DC قابل برنامه‌ریزی ساخت شرکت مهندسی توان پژوهان در دو خانوادۀ NiKA و NiLA ارائه می‌شود. خانواده NiKA، منابع ولتاژ DC هستند که  دارای خروجی متغیر یا ثابت می‌باشند. خانواده NiLA منابع جریان DC هستند که ظرفیت خازن خروجی در آنها خیلی کم است و رفتار آن­ها به منابع جریان ایده‌آل بسیار نزدیک است.

دکتر سیاه­کلاه تصریح کرد:  هریک از خانواده NiKA و NiLA به لحاظ رنج ولتاژ، جریان و توان مدل‌های متنوعی دارند. رنج مقادیر Rated Value (ارزش امتیاز)در مدل­های مختلف عبارتست از  ولتاژ خروجی از 16V  تا 600V، جریان خروجی از 1A تا 300A و توان خروجی از 2000W  تا 6000W. البته با سری یا موازی کردن چندین دستگاه می‌توان مقادیر ولتاژ و جریان خروجی را افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از آزمایشگاه­هایی که منابع تغذیۀ DC قابل برنامه‌ریزی در آن­ها مورد استفاده قرار می­گیرد شامل آزمایشگاه الکترونیک قدرت، آزمایشگاه محرکه­های الکتریکی بعنوان شبیه ساز باتری و تأمین منبع DC ورودی محرکه، آزمایشگاه انرژی­های تجدید پذیر بعنوان شبیه ساز پانل­های خورشیدی ، آزمایشگاه لیزر و اپتیک جهت درایور لیزرهای نیمه هادی، آزمایشگاه­های الکترونیک و مخابرات جهت تأمین منبع DC انواع دستگاه‌های مورد تست الکتریکی و یا مخابرات، آزمایشگاه­های لایه نشانی جهت تامین منبع DC کنترل کننده فرآیند لایه نشانی، آزمایشگاه­های مواد و یا شیمی جهت تأمین منبع DC کنترل کننده فرآیندهای شیمیایی از قبیل آبکاری، آزمایشگاه ماشین و سرو سیستم­ها جهت تأمین منبع DC ورودی ماشین‌های جریان سیستم،  آزمایشگاه هوا و فضا جهت تأمین منبع DC تجهیزات ناوبری و سروسیستم­ها و آزمایشگاه پلاسما جهت تأمین منبع DC مورد نیاز برای ایجاد محیط­های پلاسما است.

 

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۴۵۸

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید